cart
0

Odborný pracovník / odborná pracovnice – Evropská infrastruktura pro výzkum holokaustu

Uzávěrka přihlášek
15. 10. 2023

Český uzel EHRI hledá odborného pracovníka / odbornou pracovnici, který/á bude ve spolupráci s národním koordinátorem a týmem EHRI zajišťovat každodenní chod výzkumné infrastruktury a bude přispívat k jejímu koncepčnímu rozvoji.

 

Evropská infrastruktura pro výzkum holokaustu (European Holocaust Research Infrastructure, EHRI) je evropské konzorcium archivů a výzkumných organizací, které přispívá k lepšímu zpřístupnění dokumentů a dat o holokaustu a poskytuje badatelům metodologickou podporu. Více informací na www.ehri-project.eu. Český uzel EHRI je od roku 2023 součástí výzkumné infrastruktury LINDAT/CLARIAH-CZ (www.lindat.cz).

 

Masarykův ústav a Archiv AV je koordinátorem českého uzlu EHRI a zároveň se aktivně podílí na organizaci aktivit EHRI na evropské úrovni. Český uzel propojuje a zpřístupňuje databáze historických aktérů, věnuje se digitálním geografickým přístupům, doplňuje data o archivních fondech do Portálu EHRI či například experimentuje s automatickým těžením dat z digitalizátů. Vytvořená data bude zprostředkovávat prostřednictvím Portálu EHRI-CZ.

 

Vypisovaná pozice předpokládá aktivní podíl na každodenní koordinaci spolupráce mezi historiky, datovými specialisty a programátory, na koncepční přípravě a řízení jednotlivých podprojektů. Vyžaduje schopnost podílet se na plánování a přípravě projektů či setkání a na komunikaci jejich výsledků. Umožňuje také dílčí samostatný nebo týmový výzkum, v rámci cílů výzkumné infrastruktury a jeho publikaci.

 

Nabízíme:

 

Předpokládáme

 

Pozice je zamýšlena jako plný úvazek (případně je možné jednat o menším úvazku). Nástup možný okamžitě nebo podle dohody, s trváním do 31. 12. 2026 (s možností prodloužení za předpokladu dalšího financování výzkumné infrastruktury).

 

Strukturovaný životopis a motivační dopis (česky, slovensky nebo anglicky) posílejte elektronicky do 15. 10. 2023 na adresu sekretariat@mua.cas.cz, předmět: EHRI-CZ.